Як створити дизайн інтер’єру дому

Для більшості людей створення дизайн-проекту інтер’єру видається чимось недосяжним і вкрай заплутаним. Але насправді це лише план, пакет креслень і малюнків, які візуалізують внутрішнє оздоблення приміщення. Водночас, це не просто гарно намальована картинка, на якій меблі та аксесуари розставлено за чиїмось бажанням, а багатоступенева схема, при створенні якої враховано закони формування простору і психологію сприйняття.

Перший закон: функціональність

Розробка дизайн-проекту інтер’єру починається з визначення функціонального призначення приміщення в цілому і його окремих секторів. Зонування здійснюється з урахуванням складу сім’ї, віку її членів, їх інтересів і стилю життя.

Традиційно в домі або квартирі є вітальня, спальня, дитяча, кухня, санвузол. Кожне з цих приміщень потребує індивідуального підходу, який при цьому не повинен руйнувати візуальну цілісність усього житла. В той же час, це не означає, що не варто різні приміщення в одному домі оформляти в різних, часом таких, що суперечать одне одному, стилях. Різностильове оформлення приміщень цілком прийнятне при умові його грамотного узгодження. Дизайнери і архітектори бюро «Досконалий дизайн» (ДоскоДизайн) володіють усіма необхідними знаннями, навичками і досвідом для вирішення цієї непростої задачі.

Другий закон: планування перш за все

Визначившись з призначенням приміщень, на план послідовно наносяться:

  • освітлювальні прилади;
  • розетки і вимикачі;
  • побутова техніка;
  • меблі;
  • аксесуари.

При цьому обов’язково враховується розмір приміщення, його функціональне призначення, параметри вікон і характер природнього освітлення, що, у свою чергу, впливає на розстановку меблів і аксесуарів.

Третій закон: обираємо стиль виважено

На цьому етапі процес повністю перетворюється на творчість. Адже необхідно продумати всі деталі приміщення. При цьому не фахівці неминуче припустяться цілого ряду помилок.

Часто модні тенденції кружать голову, заволодівають увагою яскравими фарбами, оригінальними рішеннями. Але необхідно пам’ятати, що мода мінлива, а життя в домі має бути комфортним завжди.

Необхідно визначити єдину спільну ідею для всіх приміщень, аби різний стиль оформлення різних приміщень не дисонував один з одним. Але якщо бажання комбінувати та експериментувати у різних напрямках все ж таки є невідпорним, тоді у вас немає іншого шляху, крім звернутись за допомогою до професійних дизайнерів, які зроблять це вишукано і зі смаком.

Четвертий закон: візуалізація бажань

Всі дизайнерські задуми і рішення обов’язково мають бути візуалізовані. Для цього створюється макет (електронний або намальований на папері), на якому відображено покриття стін, матеріали для підлоги, моделі меблів, світильники, аксесуари та інші елементи оформлення.

Зазвичай, для розробки оригінального дизайну приміщення професійним бюро потрібно 20-30 днів. Але терміни розробки напряму залежать від масштабу проекту і бажань замовника.